Rok vzniku: 1972

Krajina Pôvodu: USA

Traja chlapci, záhradná podložka a hľadanie lepšieho nočného odpočinku pod hviezdami.

„Začali sme preto, že som chcel lepší matrac,“ hovorí John Burroughs, spoluzakladateľ spoločnosti Therm-a-Rest. Ako skúsený horolezec John vedel, že tenké penové rohože s uzavretými bunkami zo začiatku 70. rokov ponúkali obrovskú príležitosť na vytvorenie matraca, ktorý ponúka väčšie pohodlie.V tom čase bol John inžinierom leteckej spoločnosti Boeing Company ako aj jeho  priatelia, spoluzakladatelia Jim Lea a Neil Anderson.

Prišli na to, že ak by sa pena s otvorenými bunkami mohla uzavrieť vo vzduchotesnej komore, ventil by mohol regulovať vnútorný tlak vzduchu. Kombinácia peny a vzduchu chráni a tepelne izoluje kemperov a udržuje ich v teple a pohodlí. Využívali aj tendencia peny s otvorenými bunkami k návratu do pôvodného tvaru by umožňovala samonafukovanie.
V roku 1986 sa „Therm-a-Rest“ stal menom pre dobrodruhov po celom svete.V tom istom roku znovu preskúmali staré penové karimatky s uzavretými bunkami, ktoré podnietili našich zakladateľov k akcii a prišli s matracmi RidgeRest®. Jej tepelne tvarované výstupky a priehlbiny zmenili túto najzákladnejšiu karimatku na niečo zvláštne. V skutočnosti je to také zvláštne, že spolu s kompaktnejšou verziou Z Lite ™ predstavenou v roku 1989 zostávajú neustále obľúbenou výbavou dobrodruhov na celom svete.

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.